viewporntube bokep indonesia borneowebhosting bokep indonesia videongentot bokeper entotin bokepsmu videomesum bokepindonesia video porno indonesia
Ana Sayfa / Sponsor / Makyajla Kontürleme Nasıl Yapılır

Makyajla Kontürleme Nasıl Yapılır

Profesyonelce yapıldığı sürece makyajla harikulade neticeler elde edilebilir. Belirli kurallara özen gösterilerek yüzün istenilen bölümü gölgede bırakılır, istenilen bölümü ise ön plana çıkartılır. Tabi bunları yapabilmek için bazı makyaj sırları vardır.  Bu sırlardan biri de yüz kontürlemesidir.
Kontürlemenin mantığında koyu renk tonundaki  malzemelerle yüzün istenen bölümü arka planda bırakılır, bunun tam tersi vurgulanmak istenilen bölümleri da ön plana çıkartılarak mükemmel makyaj yapılmış olur.

Yüz Kontürlemesi Nasıl Yapılır?

Makyaj uygulamasında yüz kontürlemenin birinci basamağı yüz tipini belirlemektir. Bunun yardımıyla hangi bölgenin koyu gölge ile kontürleneceği, hangi bölgenin ön plana çıkartılacağı netlik kazanır.

Birinci aşama geçildikten sonra ten makyaj bazıyla hazır hale getirilmelidir. Makyaj bazı kullanmamak, yüzünüzdeki renk dengesizliklerinin ön plana çıkmasına neden olur. Cilde uygulanacak makyajın natürel bir görünüş oluşturması için uygun pudra seçilmelidir. Pudra seçerken işlem yapılacak ten renginin iki ton kadar koyusu seçilmeli ve eşit biçimde ten yüzeyine yayılmalıdır.

Pudra uygulamasından sonra bronzer kullanılması mümkündür. Şayet far kullanılacak ise mat göz farı tercih edilmesi gerekir. Bunun sebebi mat ürünlerin natürel bir görünüş sunmasıdır. Cilt tabanına uygulama yaparken aydınlatıcılardan yardım alınabilir. Kullanılacak aydınlatıcı ten renginden iki ton açık aydınlatıcı tercih edilmesi gerekir.

Yüzde ki elmacık kemiklerinin çıkıntısı fazla ise ve bu fazlalık rahatsız edici ise elmacık kemiklerinin gölgelendirilmesi gerekir. Bunun için ten renginden iki ton koyu kontürleme ürünüyle tam elmacık kemiklerinin üstüne uygulama yapılır.

Çene kemiğinin alt bölümü sivri ve öne çıkık ise bu bölgeye de kontürleme yapmak gerekir. Aynı biçimde iki ton daha koyu kontürleme malzemesi ile çene kemiğinin alt kısmı gölgelendirilmelidir.

Bu işlemden sonra takip eden işlem arka plana çekilen kısımları aydınlatma işlemidir. Aydınlatma için de ten renginden iki ton daha açık aydınlatıcılar tercih edilmelidir. Aydınlatma işleminin en fazla uygulandığı alanlar fazla ufak duran çene bölümü gözaltları ve burun bölgesidir. Gözaltları bu sayede olabildiğince aydınlık ve parlak görünür. Aynı biçimde burun kanatları aydınlatıcılar yardımıyla daha hoş ve kibar bir görünüme sahip olabilir.

Makyajınızı nasıl yaparsanız yapın, daima unutmamanız gereken bir şey temizliktir. Makyaj yapmaya başlamadan önce cildi temizlemek ve cilt bakımı yapmak gerekir. İkinci dikkat edilmesi gereken nokta ise makyaj yaparken renk uyumu dur.

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Hgs Yükleme

Hgs sistemi trafik sıkışıklığını önleyen en güzel sistemlerden biridir. Bu sistemle köprülerden ve önemli merkezlerden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir