Güncel haberler
Ana Sayfa / Sponsor / Çocuk Halıları

Çocuk Halıları

Günümüzde çocuk halıları rengârenk olup çocukların odalarına renk katar. Çocukların bu renkler dikkatini çekerek üzerinde zaman geçirmelerini sağlar. Çocuk halısı boyut olarak diğer halı türlerinden daha küçük olmasının yanında yapımında kullanılan malzemeden dolayı kir tutmaz ve temizlenmesi kolay olur.

Bebek halılarında ise yumuşaklık esas alınarak bebeği üzerine koyduğunuzda hassas tenine zarar vermeyerek canını acıtmaz. Çocuk odası halısı da diğer halılarda olduğu gibi renkleri canlıdır. Bununla birlikte çocuk ve bebek halılarının üzerlerinde çocukların sevdiği ve izlediği çizgi film kahramanlarının resimlerinin olması da çocuk halılarını diğer halılardan ayıran özelliklerden olmaktadır.

Çocuk halılarında ve bebek halılarında yapılan dokumadan dolayı ilmek sayısı sıkı ve fazla olduğundan halı üzerine dökülen maddeler halı tüylerinin derinine gidemez ve temizlemeyi kolaylaştırır.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Cenk Ataman | Tarihçe

1924 yılında, Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla, stratejik ve jeopolitik konumundan dolayı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir