Güncel haberler
Ana Sayfa / Aile ve İlişkiler / Evde ek iş fikirleri – Evden para kazanmak

Evde ek iş fikirleri – Evden para kazanmak

Hayat şartlarının pahalılaşması ve insanların yaşam kalitelerinin artması lüks harcamaların artmasına sebep olmaktadır. Çalışan, ev hanımı, öğrenci gibi pek çok kesimden insan evde ek iş yaparak para kazanma yolunu tercih etmektedir. Evde ek iş yaparak para kazanmaz az masraflı ve oldukça kolay bir yöntemdir. Evinizin rahatlığında birkaç kişi bir araya gelerek çalışabilir ve hayat akışınızı da etkilemezsiniz. Evde parça başı işyaparak para kazanma yöntemini özellikle çocuklu bayanlar tercih etmektedir. Ev rahatlığında hem çocukları ile vakit geçirme hem de para kazanma imkânı bulmaktadırlar.

Evde ek iş olarak ne yapılabilir?

ek işEvde ek iş yaparak para kazanmak istiyorsanız öncelikli olarak ne iş yapabileceğinizi ve çevredeki insanların nasıl işler yaptığını araştırmanız gerekmektedir. İstanbul Ankara gibi büyük şehirlerde yaşamayan insanlar için kına paketleme, nikâh davetiyesi katlama gibi popüler işleri bulmak oldukça zor olabilir. Bu sebeple öncelikli olarak bulunduğunuz bölgede benzer işler yapan kişiler var mı bunu araştırmak gerekmektedir. İlk aşamada yapabileceğiniz işleri listelemek sizin için faydalı olacaktır. Ek işleri araştırmadan önce el beceriniz iyi midir? Yabancı dil biliyor musunuz? Üretken misiniz yoksa sabit ve üretkenliğe dayanmayan işler mi yapmak istiyorsunuz? Bu soruları cevaplayın. Uç paketleme, davetiye katlama gibi herkesin yapabileceği basit işler makale yazarlığı, eser tercümesi gibi işlere göre çok daha az para kazandıracaktır. Çevrenizde yapabileceğiniz bir iş bulmadıysanız yahut el beceriniz iyi durumda değilse internet üzerinden para kazanma yöntemleri sizin için doğru adres olabilir. İnternet üzerinde para kazanmak için en popüler adresler makale yazarlığı, anketörlük ve ikinci el ürün satan sitelerden yahut sosyal medya hesaplarından satış yapmaktır. Sosyal medya üzerinden satış yaparak para kazanmak son zamanlarda oldukça popüler yöntemler arasında olsa da fazla takipçi ve sermaye gerektiren bir iş olduğu için ilk aşamada tercih edebileceğiniz yöntemler arasında bulunmamalıdır. Bunun yerine makale yazarlığı ve anket doldurarak para kazanmak oldukça basit ve kolay para kazanma yöntemlerindendir. Peki, makale yazarlığı ve anket doldurma işi nedir?

 

Makale Yazarlığı İşi nedir?

makale-yazarligiMakale yazarlığı sosyal medya hesaplarına yahut internet sitelerine içerik üretmek üzerine kurulmuş bir iştir. Değişen ve hızla yenilenen sitelere her gün yeni içerikler yüklenmesi gerekmektedir ve site yöneticileri bu içerikleri genellikle dışarıdan satın alarak temin etmektedirler. Klavyeniz hızlı ve düzgün bir Türkçeye sahipseniz Evde ek iş yapmak için bu yöntem tam size göre demektedir.

Makale Yazarlığı İşini Nereden Bulabilirim?

Öncelikli olarak hızlı ir internet araştırmasına gitmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden pek çok firma makale yazarı aramaktadır. Bu firmaların mail adreslerine kısa bir özgeçmişinizi mail atmanız size dönüş yapmaları için yeterli olacaktır. Makale yazarlığı işinde ücretlendirme kelime sayısı üzerinden yapılmaktadır. Bu ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok para kazanırsınız anlamına gelmektedir. Makale siteleri size istediğiniz kelime sayısında sipariş vermekte ve günlük olarak o siparişleri yazıp göndermeniz gerekmektedir. Makale yazarlığı işinde önemli olan özgün içerik üretmek ve düzgün bir Türkçe ile makaleleri yazmaktır. Makaleler mail üzerinden gönderilmekte ve ödemeler hesap numaranıza yapılmaktadır.

Makale yazarlığı ile ilgili detay bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma İşi?

evde anket doldurarak para kazanmakDüzenli olarak piyasa analizi yapması gereken ve müşteri memnuniyetini ölçmesi gereken firmalar teknolojinin gelişmesine paralel olarak internet üzerinden anket doldurma yöntemini kullanmaya başladılar. Evde ek iş yapma fikirleri arasında bu iş sayesinde çok hızlı ve kolay bir şekilde anket doldurma işlemi gerçekleşmekte aynı anda firmalar yüzlerce kişiye ulaşmaktadırlar. Anket doldurarak para kazanma işinde anket başına para kazanılmaktadır. Anket sitelerine üye olmanız durumunda mail yolu ile size anketler iletilmekte ve bu işlem belli aralıklarla tekrarlanmaktadır. İletişim tamamen mail üzerinden gerçekleşmekte ve ödemeler banka hesaplarına yapılmaktadır. Bu işlem zihin yormadan her an telefonlardan dahi para kazanılabilecek bir yöntemdir.

İnternet üzerinden sermayesiz olarak para kazanma yöntemlerinden bahsettim yazımın devamında ise çeşitli sektördeki firmaların evlere verdikleri ek iş imkânlarından bahsetmek istiyorum.

Anket doldurarak para kazanma hakkında detay bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kına Paketleme, Nedime Bilekliği, Nikâh ve Bebek Şekeri Süsleme İşi

nikah-sekeriÖzellikle yaz sezonunun açılması ile düğünlere ilişkin Evde ek iş veren firmaların sayısında da hızlı bir artış oluyor. Özellikle ev hanımları ve öğrencilerin rağbet gösterdiği ek işlerden biriside kına paketleme, nedime bilekliği yapma ve nikâh şekeri süsleme işidir. Bu işler genellikle organizasyon firmaları tarafından yaptırılmaktadır. Parça başına para kazanılır. Genellikle dönemsel bir iştir. Yaz aylarında iş yükü oldukça fazla para kazanmanız mümkün iken kış aylarının gelmesi ve düğün sezonunun durgunlaşması ile birlikte para kazanamamaya başlayabilirsiniz.

Uç paketleme ve Uçlu Kalem Birleştirme İşi

Genellikle büyük şehirlerde karşılaştığımız bir işti. Malzemeler ve parçalar fabrikadan koliler halinde getirilmekte ve paketleme, birleştirme işi gerçekleştirilmektedir. Sürekli gelir sağlanabilecek bir iştir.

 

Süs Eşyası Yapım İşi

sus-esyasiÖzellikle turistlik bir bölgede yaşıyor be el işlerine beceriniz varsa bunu paraya çevirme fırsatınız oldukça fazla olabilir. Turistlik yörelerdeki çok sayıda firma yerli ve yabancı turistlere satmak amacı ile yöresel ürünler yaptırtmakta yahut satın almaktadır. Kapadokya yöresinde çini boyama işi, Trabzon ve yöresinde yazma oyalama işi oldukça popüler işler arasındadır. Bunun yanında tekstil firmaları kıyafetlerin üzerine boncuk işleme zımba takma gibi işlerde vermektedirler.

 

Evde Eser Tercümesi İşi

tercumeYabancı bir dil biliyorsanız yapabileceğiniz ve çok iyi paralar kazanabileceğiniz işlerin başında eser tercümesi gelmektedir. Öğrenciler için eser tercümesi yapabilir, firmalar için yabancı dillerde gelen makalelere yanıt verebilirsiniz. Makale işi yapan sitelerde yabancı dilde makalelerde satın alınmaktadır. Eser tercümesi kelime başına ücretlendirilmektedir. Çok iyi şekilde yabancı dil bilmenize gerek olmamaktadır. Dilinizi geliştirmek istiyorsanız aktif olarak gelime öğrenme ve çeviri yapma açısından eser tercümesi işi oldukça faydalı olacaktır. Bu kendinizi geliştirirken para kazanmak anlamına gelmektedir.

Evde Davetiye Katlama İşi

Evde davetiye katlama işiMatbaalardan basılmış halde gelen davetiyeleri katlayarak zarfa yerleştirmek ve zarfların üzerini süslemeyi kapsayan bir iştir. Zihin yormayan ve oldukça kolay bir iş olduğu için çok fazla tercih edilmektedir.

Evde yapılabilecek ek işlerin pek çoğu parça başına para kazandıran işlerdir bu sebeple hız önemlidir. İlk aşamada beklentilerinizin ve hesaplarınızın çok altında para kazanabilirsiniz fakat zamanla hızlandıkça gelirinizde gözle görülür bir şekilde artacaktır. Evde ek işlerde sık sık iş değiştirmemek piyasada bilinmek ve hız kazanmak açısından önemlidir. Para kazanmanız için bir işe alışmanız gerekir bu sebeple daha kolay iş arayışında olmak yerine yaptığınız işi pratikleştirmeye çalışmak sizin için daha yararlı olacaktır. Parça başı işlerde toplu olarak çalışmak çok ürün üretmeniz sebebi ile işverenler tarafından daha çok tercih edilmenizi sağlayacaktır. Kalabalık gruplar kurmak daha fazla iş bulmak açısından önemlidir.

Sizde oturduğunuz yerden para kazanmak ve bütçenize katkıda bulunmak istiyorsanız yazımızın altına çalışmak istediğinizin iş kolunu, adınızı, soyadınızı ve mail adresini belirterek yorum atabilirsiniz. Atılan yorumlar iş kollarına göre ayrılıp evlere iş vermek isteyen anlaşmalı firmalarımıza iletilmektedir. Atılan maillere ilk dönüş yapan kişilere iş konusunda öncelik verilmektedir.

Kaynak: http://www.evdeekismi.com/evde-ek-is-fikirleri.html

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir