viewporntube indobokep classicrentcar borneowebhosting informasiku pontitravel pontiarmada classicborneorentcar
Ana Sayfa / Sponsor / Firmalar için Sosyal medya Nedir?

Firmalar için Sosyal medya Nedir?

Sosyal medya sanılanın aksine 1970’li yıllara dayanan bir geçmişe sahiptir ancak tam manasıyla yaklaşık 10 yıl öncesinde ivme kazandı diyebiliriz. Son 10 yılda internet kullanımı ve sosyal medya ağlarının gelişmesi ve yaygınlaşmasını göz önünde bulundurarak şirketlerinde bu konuya eğilmeye başladığını söyleyebiliriz.

 

Şirketleri için sosyal medya çok çok önemlidir. Şöyle örnek verecek olursak dünyada her 10 kişiden birisi Facebook kullanıyor ve günde yaklaşık 460 bin Twitter hesabı açılıyor. Sanırım bunlar sosyal medyanın önemini açıklamakta kısa bir fikir vermiştir.

 

Müşterilerle sık sık etkileşimde bulunmak ve onların nabzını tutabilmek için güçlü bir sosyal medya ağına sahip olmanız gereklidir. Tabi bu konuda Sosyal Medya Ajansı olarak hizmet veren kurumlardanda destek alınabilir. Sosyal medyada yapılan çalışmalarda etkileri hızlı bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Tüketicilerinizin fikirlerini alabilir, kampanyalarınıza tepkilerini ölçebilirsiniz.  Güçlü bir iletişim için en önemli araç sosyal medyadır.

 

Ankara’da bulunan bir firma yetkilisi, profesyonel destek alarak Ankara Sosyal Medya ajanslarından bir tanesi ile çalışma yaptıklarını, bu çalışmanın diğer reklam çalışmalarına kıyasla daha düşük maliyetli ancak en az 3 kat daha etkili olduğunu belirtiyor.  Buradan hareketle sosyal medyanın şirketler için önemini bir kez daha vurgulayabiliriz.

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Hakkâri Haber

Hakkâri haber konusunda sizlere en geniş haber portalını sunuyoruz. Hakkâri kentinde yaşanan hemen her şeyi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir