Güncel haberler
Ana Sayfa / Anne & Bebek / Hafta Hafta Gebelik

Hafta Hafta Gebelik

Haftalara göre hamilelik aşamalarını anlatan siteler hafta hafta gebelik dönemi konusunda eğitim görmenizi ve bilinçlenmenizi en iyi şekilde sağlamak amacıyla ve titizlikle, çok kez kontrolden geçirilerek hazırlanmıştır.

Hamilelik ortalama 40 hafta kadar devam eden bir süreçtir ve her bir tanesi ortalama 3 er aydan oluşmak üzere toplam 3 ayrı bölüme ayrılır. Ve Latince üç ay anlamına gelen bu bölümlere trimester adı verilir.

Hafta hafta hamilelik ve gebelik haftalarının aşamaları şu şekildedir. İlk üç aylık dönem, bebeğin organ gelişiminin büyük ölçüde tamamlandığı ve anne bedeninin gebeliğe uyum sağladığı dönemdir. İkinci dönem ise bebeğin organ gelişiminin hızla devam ettiği ve annenin gebeliğe tamamı ile konsantre olduğu dönemdir. Üçüncü dönem ise doğuma yapılan hazırlıkların hızla devam ettiği dönemdir. Bebeğin akciğerlerinin olgunlaşması, annenin de bedensel ve psikolojik olarak doğum eylemine hazırlanması bu dönemde gerçekleşir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Oyuncakların beyin gelişimine katkısı

Çocuklara oyuncak alırken nelere dikkat etmeliyiz? Oyuncaklar beyin gelişimini ne derece etkiler? Oyuncak, çocukların beyin gelişiminde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir