Güncel haberler
Ana Sayfa / Sponsor / İngilizce öğrenmek neden gerekli?

İngilizce öğrenmek neden gerekli?

İngilizce dünyada en çok konuşulan üçüncü dildir. İngilizce öğrenmek önemlidir, çünkü ülkemizin ticaret hacmine baktığımızda, turizm potansiyeline baktığımızda İngilizcenin her yerde gerekli ve geçerli olduğunu çok rahatlıkla anlarız.

Ülkemizde üzerinde en çok durulan, en çok önem verilen yabancı dil İngilizcedir. Daha sonra ise Almancadır. Ülkemize birçok yabancı ziyaretçiler turizm amaçlı gelmekte ve ülkemizi gezmektedirler. Bu ziyaretçilerin ülkemiz ekonomisine katkı sağladıkları inkar edilmez bir gerçektir. Bu ziyaretler sürekli ve artarak devam etmekte olduğundan bu yabancı vatandaşlara hizmet verecek kalifiyeli elemanlar ön plana çıkmaktadırlar.

Bir başka açıdan düşünecek olursak, globalleşen dünyamızda artık ithalat ve ihracat işlemler çok kolaylaştı ve sürekli olarak yabancı ülkelerle iletişim halindeyiz. İhracat ve ithalat yapan firmalar için de İngilizce bilen personeller her zaman önemlidir.

Başka bir örnek; bilgisayar, yazılım, oyun, program gibi uygulamalar çoğu zaman İngilizce olarak yayınlanıyor ve Türkçeye çevrilmiyor veya kısmen çevriliyor ancak iyi derecede İngilizce bilen biri uygulamayı şıp diye çözerken İngilizce bilmeyenler ya uygulamanın Türkçesinin çıkmasını bekliyorlar ya da uygulamadan yararlanamıyorlar. Çalışmalarınızda İngilizce sözlük kullanmak için şu adresten faydalanabilirsiniz.

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Medyumluk mesleği

Medyumluk tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplumda yeri olan ve ilgi odağı olan bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir