viewporntube indobokep classicrentcar borneowebhosting informasiku classicborneorentcar bokep indonesia
Ana Sayfa / Anne & Bebek / İstediğini Ağlayarak Yaptırma

İstediğini Ağlayarak Yaptırma

Her istediğini ağlayarak yaptırmak isteyen çocuklara nasıl davranmalıyız .Sebep ve sonuçları nelerdir.

İstedikleri şeyleri ağlayarak yaptırma isteyen çocuklara nasıl davranmalıyız? Nasıl tepki vermeliyiz? 2 ile 5 yaş arasında ki çocuklarımızın isteklerini genellikle ağlayarak yaptırma ları çoğu anne babayı korkutur. Bu yüzden de anne babalar çocuğu sırf ağlamasın diye her istediklerini yaparlar. Hele ki alışveriş merkezindeyse rezil olmamak için her alınana evet derler. Anne babanın bu tutumunu gören çocuk zamanla bu davranışı kullanmaya başlayacaktır.

Nbaby fight 1asıl davranmamız gerekir?

Anlaşma sağlamaya çalışın. Her istediğinin alınamayacağını her dediğinin yapılamayacağı hakkında konuşun. Kurallar koyup bunlar kurallar hakkında kararlı ve sabırlı olun. Bu yaştaki çocuklar çok meraklı olurlar araştırmak karıştırmak ve bulmak isterler. Sakladığınız şeyleri sizden daha önce bulup getirebilirler.4 –5 yaş çocuğuna evin kurallarını rahatça anlatabilirsiniz.

  • Sabahları kahvaltı yapılacağını,
  • Yemek saatlerinde herkesin masada olması gerektiğini
  • Kapalı bir kapıyı açmadan önce vurması gerektiğini
  • Kullandığımız eşyaları aldığımız yere koymamız gerektiğini vb.söylemeliyiz.

En başta bu kurallara kendimiz dâhil olarak örnek olmalıyız.2 ile 5 yaş çocuğu sürekli kopyalama yapar. Gördüğü duyduğu şeyleri zaman içerisinde uygulamaya başlar. Evi dağıtan bir çocuğun eşyalarını kendisi toplaması gerektiğini söylemeliyiz. Alışkın değil ise ağlamaya başlayacaktır kesin ve kararlı şekilde aynı oda da bulun ve dağıttığı yeri toplamadan hiçbir şey yapamayacağını belirtin. Bir ödül panosu hazırlayın. Ve doğru davranışta panoya bir yıldız koyabilirsiniz.

Evden çıkmadan önce mutlaka konuşun. Sadece ihtiyacımız olan şeyleri almaya gidiyoruz. Eğer ağlamaz oyuncak istemez isen her ay bir oyuncak isteme hakkın olacaktır şeklinde. Ağlayıp tutturursan bu hakkın kaybolacak şeklinde kurallar koyun. Kararlı olun ilerideki zaman da bu davranış ortadan kalkacaktır. Her istediğini ağlayarak yaptırmayacaktır. Siz kararlı ve sabırlı olursanız onlar da pes edecektir. Olumlu bir davranışı ödüllendirin. Fakat abartmayın. Ceza ve ödüllendirme çizgisini dengede tutmalısınız. Her ne kadar ödül var ise ceza da olmalı fakat bunu çoğunuzun en sevdiği ve eğlendiği şeyden de mahrum bırakmayın. Ağladığı zaman sakin bir şekilde yanına oturup bekleyin sustuğu zaman davranışının hiç güzel olmadığını ve üzüldüğünüzü belirtin.

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir