viewporntube indobokep classicrentcar borneowebhosting informasiku classicborneorentcar bokep indonesia
Ana Sayfa / Sağlık / Kordon Kanı Sizi Kurtarabilir!

Kordon Kanı Sizi Kurtarabilir!

Birçok ailenin bilmediği ve tıpta çok önemli bir yeri olan bebek kordonu saklamak, tüm ailenin sağlığı için bile gerekli bir durumdur. Birçok lösemi, talasemi, lenfoma gibi kan hastalıklarının tedavi yüzdesini artırmak için kordon kanı saklamak, ileriye yönelik yapabileceğiniz en güzel yatırımlardan birisidir.

Kordon Kanı Ne İşe Yarar?

Yeni doğmuş bebeğinizin kordon kanının saklanmasısize ve ailenize tedavi umudu olabilir. Bunlardan en başta geleni ise, bebeğinizin ileride başına gelebilecek bir hastalıkta, doku uyumu olduğu kök hücrelerini bulmak için, senelerce aramak yerine kordon kanı ile tedavinin sağlanabiliyor olmasıdır. Ayrıca bebeğin kardeşlerinin de ya da doku uyumu olduğu birinci derece de akrabalarında başına gelebilecek ciddi rahatsızlarında, sağlık sorunlarında tedavisini sağlayabilmesidir.

Hangi Hastalıklar Tedavi Edilebilir?

  • Talasemi
  • Felç Tedavisi
  • Kalp Yetmezliği
  • İşitme kaybı
  • Kemik iliği kanseri
  • Diabet

Bu tarz hastalıklar sadece bazılarıdır ve birçok daha avantajı bulunmaktadır.

Nasıl Saklanmalıdır?

Kordon kanıDoğum yapıldıktan sonra, görünen göbek kordonu anne ve bebeğin aralarında oksijen ve besin alışverişinin yapılmasını sağlar. Bu göbek kordonu doğum yapılırken kesilir ve göbek bağı içinde kalan kan özel bir torbaya alınır. Bu göbek kordonunu içinde kalan kan ise, kordon kanı denilir. Kordon kanını saklamak için, bazı özel kordon kanı bankaları bulunmaktadır ve bu kanı -196 derece gibi bir soğuklukta muhafaza edebilmektedir.

Kordon Kanının Özelliği Nedir?

Saklanan kordon kanının en büyük özelliği ise kök hücre açısından oldukça çok olmasıdır. Kök hücre denilen hücreler ise, insan vücudun da başka hücrelere dönüşmesi sağlanabilen bir temel hücredir. Kök hücrelerinde ki çoğalma ve farklılaşma yaş ilerledikçe azalır. Yeni doğan bir bebeğin kök hücreleri ise büyük bir potansiyele sahip olmaktadır.

Kaç Yıl Saklanır?

Bu tamamı ile saklayan kişilere bağlıdır. Bu zaman ki deneylere göre kök hücrelerinin 24 yıl boyunca hala kendini koruduğu gözlenmiştir. Daha fazla da saklanabilmesi mümkün görünüyor fakat net bir bilgi yok,  Kordon kanı kaç yıl saklanır sorusu tam olarak size bağlı olan bir durumdur.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ayva Çekirdeği Mucizesi

A ve B vitamin deposu olan ayva kış mevsiminin vazgeçilmez meyvelerindendir. Ayvanın şeker oranı oldukça …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir