viewporntube indobokep classicrentcar borneowebhosting informasiku pontitravel pontiarmada classicborneorentcar
Ana Sayfa / Sponsor / Led Teknolojisi ve Kullanım Alanları

Led Teknolojisi ve Kullanım Alanları

LED ( Light Emitting Diode – Işık yayan diyot ), İçerisinde bulunduğumuz asrın aydınlatma sektöründe devrim yaratan teknolojisidir. Üstünden geçen akım vasıtası ile, içinde bulunan maddelerin cinsine göre, kırmızı, beyaz, mavi, yeşil gibi ışık yayan yarı iletkenlerdir, aynı anda led ekran olarak kullanılabilirler.

Devrim niteliğinde bir buluş olan aydınlatma teknolojisi yüksek tasarruf sağlarken rengarenk ışıklandırma sistemleri ile de mükemmel görsel efektler hazırlanmasına zemin hazırlıyor. Ayrıca reklam sektöründe wallwasher olarak bilinen duvara ve binalara yansıtma sistemi de etkin olarak kullanılmaktadır.

Led için kullanılan maddeler, Fosfat (P), Alüminyum (Al),  İndiyum (In), Nitrit (N), Arsenit (As), Galyum (Ga)  gibi kimyasal malzemelerin uygun oranda karışımıyle istenen renkleri elde etmek için Chip olarak üretilmektedir.

Bu Chip’leri üretmek oldukça kuvvetl, bir teknoloji gerektirir. Bu Chipler sonra seramik kılıfların içerilerine monte edilir ve son halini alırlar. Ayrıca işletmelerde de led teknolojisi ile kayan yazı oluşturulup hoş bir görüntü elde edilebilir.

LED Aydinlatma Ürünlerinin Firmalara Yararları

Küçük işletmelerin tasarruf, aydınlatma ve reklam için kullanıkları led teknolojisi;

  • Enerji maliyetleri
  • Bakım masrafları
  • uzun ömürleri

Tasarrufları ile giderleri azaltırlar. Oysaki LED Ampul, LED Floresan,  P10 Panel, LED Downlight gibi diğer LED’li aydınlatma urunleri bahsi gecen bu gider kalemlerinde önemli tasarruf ve katkı sağlayarak kalici çözüm olmaktadir.

Urun Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Satin alacağiniz urunler CE, TUV, RoHs ve TSE Standarlarina uygunluk icermelidir. Urunlerin, hassas İsik Olcum Laboratuvarlarinda olcumlemeleri yapilmali ve yuksek teknoloji urunu SMD dizgi makineleri tarafindan uretilmelidir.

Standart disi, kalitesiz urunler ile beklenen fayda sağlanamamaktadir. Bu tur urunler cok kisa surede ariza yapmakta ve yenilerinin alinmasi gerekmektedir. Boylece, sağlanan tasarruf imkâni kaybedilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Hakkâri Haber

Hakkâri haber konusunda sizlere en geniş haber portalını sunuyoruz. Hakkâri kentinde yaşanan hemen her şeyi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir