Güncel haberler
Ana Sayfa / Sponsor / Nargile Kültürü | Ankara Nargile

Nargile Kültürü | Ankara Nargile

Nargile tarihten günümüze kadar erişen bir kültürdür. Tarihi milattan öncesine kadar uzanır. Tütün yapraklarının yakılması ile keşfedilmiştir, tütün sigara, pipo, puro olarakta yaygın olarak kullanılsa da nargilenin keyfini vermemiştir.

Osmanlı Devleti’nde nargilenin ayrı bir yeri vardır, padişahların, sultanların vazgeçilmezi olduğu gibi, kahvehanelerde de sohbetlere eşlik etmiştir.

Sohbet esnasında nargile içmek bu kültürün müdavimleri için vazgeçilmez bir zevktir. Nargile ortamları günümüzde canlanmaya başlamış, nargile kültürü modern kafelere dahi nüfuz etmiştir. Birçok ülkede kullanılan nargile milletlerin kültüründe yer edinmiştir. Tarihin esintileriyle özdeşleşen bu aktivite insanlık tarihi boyunca devam edecek bir kültür olacağa benziyor.

Ankaranargile.com, Ankara ili sınırları içinde, menüsünde sadece “nargile” seçeneği bulunan kafeler kapsayan ve tanıtan bir projedir.

Amacımız, Ankara iline özgü nargile kullanan kişiler ile nargile satışı yapan kafeler buluşturmak ve sosyal bir platform oluşturmaktır.

Ankara Nargile

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Dolphin İle Havuzlar Daha Temiz

Dolphin havuz robotları ile havuz kelimesinin riayet ettiği her türlü sıvı dolu kap içerisinde oldukça …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir