Güncel haberler
Ana Sayfa / Sponsor / Renkli Lensler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Renkli Lensler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Güzel görünüm, öz güven ve özgürlük sağlayan renkli lensler günümüzde pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Rahat kullanım olanağı ve çeşitliliği renkli lensin gittikçe daha da popüler olmasını sağlamıştır. Desio ve solotica gibi kaliteli markalar ise renkli lenslere öncülük etmiştir.

Görme bozukluklarının düzeltilmesinde, göz renginin değiştirilmesinde, ya da kornea hastalıklarının tedavisinde renkli lens kullanılmaktadır.

Renkli lensler, 1800’lerde göz bebeğinin önünü tamamen kaplayan üfleme cam lenslerden günümüzün yüksek teknolojisi ile yapılan incecik plastik kornea lenslerine uzanan bir evrim geçirmiştir. Günümüzde lens çeşitleri ve malzemeleri sağladığı kullanım seçenekleri ile çağdaş lens kullanıcılarının hizmetindedir.

Göz yapısına uygun renkli lens seçimi için renkli lens alanında uzman göz doktor tarafından göz muayenesi yapılır. Muayenede kullanılacak lens tipi, derecesi, taban eğrisi ve çapı belirlenir. Uyumu belirlemek için aynı anda veya mümkün olan en yakın diyoptride bir lens takılır. Lensin hareketi, dengesi, ortalaması incelenir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Dolphin İle Havuzlar Daha Temiz

Dolphin havuz robotları ile havuz kelimesinin riayet ettiği her türlü sıvı dolu kap içerisinde oldukça …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir