Güncel haberler
Ana Sayfa / Sponsor / Sporcu besinleri nelerdir? Faydaları nelerdir?

Sporcu besinleri nelerdir? Faydaları nelerdir?

Sporcu besinlerinde: Atletler ve diğer sporcuların protein ihtiyacı diğer sporculardan fazladır.  Antrenman sırasındaki ve sonrasındaki protein ihtiyacını karşılamak, kas oluşumunu hızlandırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek için protein tozu kullanılmalıdır. Anabolizma(Kas gelişimi): Protein takviyesi, vücudun anabolik halde olmasını sağlar.

Anabolizma, kas gelişimi demektir. Bunu tersi katabolizmadır ve kas yıkımını ifade eder. Büyüme hormonu salgılanması: Sağlık için düzgün bir hormon seviyesi çok önemlidir. Yeterli miktarda protein alımı vücudun büyüme hormonu için gerekli yapı taşlarını almasını sağlar. Büyüme hormonu eksikliği, metabolizmayı yavaşlatır, kas kaybına ve çeşitli rahatsızlıkların oluşmasına neden olabilir. Metabolizma: Daha önce de söylediğimiz gibi vücut, proteini sindirmek için daha fazla enerjiye gereksinim duyar, dolayısıyla metabolizmayı hızlandırır. Protein alımı olması gerekenden az olduğunda vücudun metabolizmayı harekete geçirerek yağ depolarını enerjiye çevirmesi zorlaşır. İnsülin: Protein, kandaki insülin seviyesine yardımcı olur ki bu düzgün enerji döngüsü için önemli bir faktördür.

Karbonhidrat tozu kullanımında faydaları elbette ki vardır. Bunlar normal besinlerle beslenirken alınan netice yavaşken, karbonhidrat tozunda netice hızlı bir şekilde alınır. Sindirimi oldukça kolaydır ve besinlerle aldığımız karbonhidratlar yetersiz geldiğinde bu sebeple karbonhidrat tozu etkili bir şekilde sonucunu bizlere sunmaktadır. Karbonhidrat tozunun faydası zayıf insanlar için aslında oldukça önemlidir. İdeal bir kiloya ulaşmak ve zayıf vücuttan kurtulmak için karbonhidrat tozu oldukça etkili olup, kilo almada etkili bir netice göstermesi kullanıcılarını memnun etmektedir. Sporcu gıdalarının en önemli faydası da elbette ki budur. Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo almayı sağlayan karbonhidrat tozunu doğru ve abartmadan kullandığınız süreci istediğiniz görünüme kavuşabilir, karbonhidrat tozunun faydalarından sizlerde kolay ve hesaplı fiyata faydalanabilirsiniz. Aşırı zayıflıktan kurtulmak karbonhidrat tozu ile son derece kolay ve hızlı bir hâl almıştır. Sizde geç kalmadan kullanmaya başlayarak daha iyi, daha ideal bir kiloda görünüme kavuşabilirsiniz.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Dolphin İle Havuzlar Daha Temiz

Dolphin havuz robotları ile havuz kelimesinin riayet ettiği her türlü sıvı dolu kap içerisinde oldukça …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir